5 nejpraktikovanějších a nejspolehlivějších cvičení, které pomáhají diabetikům

Pokud máte cukrovku, cvičení vám přináší ohromující výhody. Nejenže snižuje hladinu cukru v krvi, ale navíc může snížit hladinu stresu a skutečně může snížit vaše požadavky na dávku inzulínu. Cvičení je pro osoby s cukrovkou tak důležité, že se předepisuje 150 minut vysoce intenzivního cvičení každý týden.

Sepsali jsme pro vás pár nejlepších cvičení, pokud máte cukrovku. Níže jsou jejich návrhy, kolik cvičení je pro vás vhodné, a několik nejvybranějších způsobů, jak dosáhnout chtěných výsledků.

Cvičení pro lidi s cukrovkou

Snažte se vytvořit sklon k tomu, abyste měli pravidelný pohyb. Poskytne vám výhody, které vám pomohou dohlížet na vaši cukrovku, a jsou obecně jednoduché na každodenní zařazení.

Procházka, pomalá nebo rychlá

Protože ji může provádět kdokoli a kdekoli, je chůze nejrozšířenějším cvičením, které je pro lidi s cukrovkou mimořádně vhodné. Investovat 30 minut rychlé chůze pětkrát týdně může být skvělý způsob, jak rozšířit svou fyzickou aktivitu. Těchto 30 minut si můžete rozdělit na desetiminutové lekce třikrát denně.

Tchaj-Chi technika

Tento čínský způsob cvičení využívá mírný, plynulý rozvoj těla k uvolnění intelektu a organismu. Podle všeho jde o pomalé pohyby, které prověří vaši stabilitu a pozornost. Kromě toho se zvýší odolnost, vitalita a duševní pohoda těla.

Jóga

Konvenční forma cvičení. Zahrnuje plynulé soustředěné pohyby, který buduje adaptabilitu, sílu a přizpůsobení. Je vhodná pro osoby s různými obtížemi, včetně cukrovky. Snižuje napětí a zlepšuje nervovou práci, což vede k rozšířenému stavu duševní pohody. Jóga může posunout hladinu glukózy v krvi díky svalové hmotě.

Tanec

Pohyb není pro vaše tělo nijak výjimečný. Duševní práce, která je nutná k tomu, abyste si zapamatovali kroky a seskupení, skutečně zvyšuje kontrolu mozku a zlepšuje paměť. Pro osoby s cukrovkou by to mohl být zábavný a energizující způsob, jak rozšířit fyzickou aktivitu, zhubnout, pokročit v adaptabilitě, snížit hladinu cukru v krvi a snížit tlak.

Měl bys plavat, měl bys …

Plavání roztahuje a uvolňuje svaly a nezatěžuje klouby, což je pro diabetiky mimořádně důležité. Pro osoby s cukrovkou nebo s rizikem vzniku cukrovky se zdá, že zvyšuje hladinu cholesterolu, spaluje kalorie a snižuje hladinu tlaku. Chcete-li z plavání vytěžit co nejvíce výhod, doporučujeme jednoduše plavat alespoň třikrát týdně po dobu nejméně deseti minut a postupně prodlužovat délku tréninku.

Dodržujte bezpečnost během vašeho cvičení

Před zahájením cvičebního programu se poraďte se svým doktorem, abyste měli jistotu, že cvičení, které si vyberete, je bezpečné a vhodné pro váš druh diabetu. Mějte na paměti, že je třeba začít postupně, zejména v případě, že jste nějakou dobu nebyli fyzicky aktivní. Před cvičením a po něm si kontrolujte hladinu cukru v krvi, dokud nebudete vědět, jak vaše tělo na cvičení reaguje. Ať už máte cukrovku 1. nebo 2. typu, ujistěte se, že hladina cukru v krvi je po cvičení nižší než 250 mg/dl.

U jedinců s cukrovkou 1. typu může cvičení s hladinou cukru v krvi vyšší než 250 mg/dl způsobit ketoacidózu, což může být život ohrožující stav pocházející z nedostatku inzulínu v těle. Provádějte pětiminutovou rozcvičku a po cvičení pětiminutové ochlazení.

Pijte hodně vody, abyste se vyhnuli dehydrataci. Buďte připraveni na případné výskyty snížené hladiny cukru v krvi. Mějte po ruce něco, co může hladinu cukru zvýšit, například sladkost, glukózové tablety nebo džus. Noste varovný identifikační pásek. V případě, že dojde ke krizi, záchranná služba bude vědět, jak vás správně ošetřit. Vždy u sebe noste mobilní telefon, vyhněte se cvičení za vysokých nebo nízkých teplot.

Noste pevnou obuv a ponožky, které zajistí vaše nohy. Stejně jako při každém cvičení se neustále přizpůsobujte svému tělu. V případě, že se zadýcháte, začnete krvácet nebo jste nejistí, přestaňte cvičit. Jakékoli neobvyklé potíže nahlaste svému odborníkovi!

Související články

Odpovědi