Přesedlejte na skandinávskou dietu — Zejména starší ženy při ní hubnou jako o život
Skandinávské diety jsou známé zejména u celebrit. Může to být rychlý způsob, jak ztratit přebytečná kila a zároveň dodat tělu dostatek doplňků. Jak na to?
Seznamte se se zdravým hubnutím
Skandinávské hubnutí je pravidelně označováno za jednu z nejvýhodnějších a nejzdravějších diet. Nepochybně nebudete hladovět a zaměříte se na konzumaci užitečných potravin, které vaše tělo skvěle vyživí. Rozhodně nesmíte hladovět. Nemusíte si počítat kalorie, protože jednotkou pro měření je vaše velikost pěsti!
Princip čtyř skromných hrstí
Skandinávské hubnutí se měří pomocí vašich pěstí. Předlohou pro tuto rozšířenou strategii je Suzy Wengelová. Sama dohlédla na to, aby za 10 měsíců zhubla 40 kilogramů, aniž by sledovala jojo efekt nebo nepříjemné touhy, které jsou s dietami spojeny.
Jak hubnutí funguje?
Každý den si můžete dopřát tři jídla, přičemž nejméně dvě z nich se konají po základních čtyřech skromných hrstech. Sestavíte si tedy jídla, která budou obsahovat dvě hrsti zeleniny, jednu hrst bílkovin, jednu ovoce nebo sacharidů a jednu až tři lžíce tuku. Jednoduché, snadno odměřitelné.
Dohlížejte na živiny
Tato dietní metoda se stará o správnou konzumaci doplňků při vašem hubnutí, ale také o ideální přísun výživy do vašeho těla. Zdravé stravovací sklony si s sebou ponesete navždy. Vaše výživa bude upravena, aniž byste o něco přišli. Vaše tělo bude zásobeno dostatečným množstvím sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny. Sytost je zaručena a nebudete mít během dne hlad.
Lepší než středomořská dieta
Podle několika terapeutických názorů je tento počet kalorií skutečně lepší než středomořská dieta. Dohlíží na nastavení zdravé hladiny cholesterolu a snížení vysokého tlaku v krvi. Zároveň můžete mít nižší glykemický index než v případě, že byste konzumovali klasické nezdravé potraviny. Skandinávské hubnutí prospěje vašemu srdci a cévnímu systému. Jíst méně navíc funguje pro lidi, kteří jsou v rekonvalescenci, a tak se nemohou běžně pohybovat a nemohou být ve sportovních halách. Stačí už jen dodat, že povolené sacharidy by měly být chléb, těstoviny, rýže, oves, brambory nebo možná čerstvé ovoce.
Odpovědi