Jak vnímat cvičení a jaké máme nejlepší motivace?

V letošním roce nabývá wellness závazek na významu, protože řada lidí čelí novému roku s další váhou, které se běžně říká karanténní patnáctka.

To je odkaz na nejméně 15 kilogramů, které přibrali od doby, kdy se zdržovali doma, více jedli, déle seděli a odkládali běžné cvičení uprostřed pandemie COVID-19. Skvělá zpráva! Existují osvědčené hnací komponenty, které vám mohou pomoci udržet se na správné cestě. Zde jsou nejlepší inspirace pro cvičení!

Jednoduchost a pohodlnost

Nedostatek času je zpravidla nejlepší omluvou za to, že necvičíte. Největší inspirací je tedy zachovat co nejjednodušší a nejpřínosnější věci. V případě, že nemáte během dne k dispozici dlouhý časový úsek, rozdělte si cvičební rutinu. Stačí denně alespoň 20 až 30 minut středně intenzivního až intenzivního pohybu, abyste splnili zanedbatelné požadavky na fyzickou aktivitu. Pro silový trénink nemusíte chodit do cvičebního centra.

Několik volných činek doma a 20 minut cvičení doma třikrát týdně může pomoci s dobrým stavem kostí a svalů, když stárnete. Naší filozofií je nikdy se neomezovat, a to i pro jedince ve věku 70 a 80 let. Jsme obrovským zastáncem cvičení pro jedince všech věkových kategorií. S přibývajícím věkem prospívá crossové cvičení (cvičení s velkou zátěží a s činkami) k dobrému stavu kostí a pomáhá předcházet osteoporóze.

Kolegové pro cvičení

Pokud se necítíte dostatečně povzbuzeni k cvičení, najděte si kamaráda, člena rodiny nebo spolupracovníka, který vás může inspirovat k pohybu nebo k návštěvě cvičebního centra. Samozřejmě by to měl být někdo, kdo cvičí běžně a je ve většině dní hnán dopředu. Mít společníka nebo kolegu pro začátek běžného běhu, rychlé procházky nebo jiného cvičení je vynikající technika.

Sledovací zařízení

Tato přenosná zařízení jsou stále rozšířenější. Pomáhají vám sledovat váš postup, jako je vzdálenost a cílová tepová frekvence uprostřed tréninku. Používání individuálního zařízení pro sledování wellness vám umožní lépe sledovat úroveň svého pohybu. Některé z nich jsou ve stylu “clip-on” a některé jsou dostatečně malé, abyste si je mohli strčit do kapsy. Často fungují vedle aplikací a webových stránek pro chytré telefony, které vám pomáhají sledovat váš pohyb, nastavovat cíle, sdílet vaše úspěchy se společníky a pro většinu lidí jsou další inspirací, jak se zvednout z gauče!

Největší chybou, které se lidé dopouštějí, je, že nemají konkrétní plán s jednotlivými cíli. Ti, kteří vypadli z cvičebních programů, často nemají správný směr, inspiraci nebo cíle. Řešení zahrnuje nalezení programu v klubu pro zdraví, diskuze s lékařem, nalezení individuálního trenéra, nebo přilehlého cvičebního centra nebo vyhledání společníka, který často cvičí!

Související články

Odpovědi