Motivace k hubnutí může opustit každého! Ale naše rady vás poženou kupředu

Začali jste hubnout někdy už na konci zimy a vaše inspirace se rozmazává? Největší neštěstí je mít obrovské nároky na snížení váhy. Změňte tedy své cíle a úkoly na dosažitelné.

Stanovte si rozumné cíle, úsporné stravování a cvičení a nespoléhejte na ostatní. Jakmile se budete držet těchto sedmi sloupců, můžete dosáhnout své cílové hmotnosti.

Malé cíle, jsou také cíle

Vraťte se tedy na začátek a stanovte si konkrétní cíl. Tímto cílem může být číslo na váze, centimetry po obvodu vašeho těla, odhad oblečení nebo konkrétní kus oblečení. Ze všech předpokladů vyplývá, že takový cíl musí být měřitelný. Ale v případě, že jste se vydali na dlouhou cestu shazování kilogramů, v tu chvíli si stanovte pouze dílčí cíle. V opačném případě by došlo k rychlému ukončení hubnutí!

Hravá strava na talíři, vám vykouzlí úsměv

Podmínkou neúspěšného hubnutí může být nedostatek kalorií. To však neznamená, že v současné době musíte jíst k snídani vajíčka s okurkou a k obědu kuře na vodě s brokolicí. Hubnutí pro vás bude jakoby úsporné v dlouhodobém horizontu, jakmile budete mít dostatek výživy a bude vám chutnat.

Proto se snažte jíst alespoň v dopoledních hodinách a zařaďte do svého jídla více vlákniny a zdravých tuků, abyste vytáhli délku sytosti. Při přepracování jídelníčku si vybírejte zdravé potraviny, kterých si opravdu ceníte. V dnešní době obchody nabízejí extrémně široký sortiment, takže při hubnutí nebudete mít hlad!

Nebojte se si zahřešit

I navzdory tomu, že jste si udělali svůj přepočet kalorií a budete jíst, co se vám líbí, každý jednou za čas dostane chuť na něco sladkého. Dopřejte si jednou týdně výživu, kterou vaše chuťové pohárky potřebují. V případě, že se budete držet svého zdravého počtu kalorií po všechny dny, nebude jedno takové jídlo týdně nijak ovlivňovat vaše chutě.

Naopak, udrží vás v racionální pohodě a nebudete si muset nic odpírat. Ženy by navíc měly měnit svůj jídelníček podle svého menstruačního cyklu. Pokud tedy víte, že v první den menstruace máte divoké chutě, změňte podobně i počítání kalorií. V každém případě by vaše libovůle neměla překročit šest dní.

Začněte se věnovat novému koníčku

Příčinou růžných prohřešků dochází, když se nudíte. Úvahy o výživě procházejí vaším mozkem a je těžké se postavit lákadlům. Proto si pořiďte nové hobby, ukliďte si doma, trochu si zacvičte a na náhodné hřešení nebudete brát ohled. Zaměstnejte svůj zájem čímkoli, co si získá vaši pozornost.

Postupné shazování hmotnosti může skončit jako nástroj pro vynalézavost a mnohem pozoruhodnější výkonnost. Naplánujte si každý den tak, abyste měli neustále co dělat.

Najděte ve vaření pobavení

Navzdory tomu, že na začátku zjistíte, že vyvařování bude ze začátku potíž, ale časem však oceníte vlastní přípravu. Vždyť každodenní stravování v jídelnách a restauracích je velmi nákladné. Pokud budete chtít jet na výlet, plánujte, kde se zastavíte, nebo zda si nenavaříte jídlo sebou. Je nepravděpodobné, že by výživa byla zdravotně uspokojivá.

Všeho s mírou

Stejně jako u jídla se může vaše inspirace ke cvičení rychle rozpadnout. Proto to hned od začátku nepřehánějte a pohybujte se tolik, kolik udržíte v dlouhodobém horizontu. Ale snažte se být dynamičtí každý den! A když se rozhodnete pro daný den nejít do posilovny, zacvičit si doma, jít si zaběhat nebo si jinak zasportovat, soustřeďte se na procházky. Krátká procházka vám vyčistí hlavu, ale navíc zvýší váš denní počet kroků.

Naučte se věřit sami sobě a buďte si oporou

Vzali jste si na pomoc kamaráda, který bojuje stejně jako vy? Společná inspirace vám může pomoci zhubnout, ale v případě, že na sobě nejste příliš závislí. Vaše pouto vás může zároveň negativně popostrkovat a váš toužebný výsledek bude ten tam. Pokud se neshodnete na stejném čase cvičení, v tom okamžiku si zacvičte třeba doma a sami! V případě, že váš parťák vás nabádá k jídlu, které nechcete, odmítněte. To posílí vaše odhodlání, inspiraci a urychlí cestu k cíli.

Související články

Odpovědi