7 způsobů, jak nenásilně hubnout

Jste vytíženi od rána do večera? Pracujete, staráte se o děti, o manžela (manželku) a o psa a na nic jiného vám nezbývá čas? V dnešní uspěchané době, kdy brzo ráno odcházíte do práce a přicházíte za tmy, si spousta z nás nenajde čas na pravidelné sportovní vyžití. Právě proto jsme si pro vás připravili seznam sedmi aktivit, které vám pomohou zůstat fit, když už si nemůžete zajít do posilovny nebo jít třeba zaběhat.

 

  1. Choďte do schodů!

 

Máte v domě nebo ve firmě, kam dojíždíte, výtah? Pokud ano, tak na něj zapomeňte! Choďte pěšky! Spálíte tak spoustu kalorií, a hlavně procvičíte svaly na nohách, které trpí a atrofují při věčném sezení za kancelářským stolem.

 

Vyjít do 11. patra není žádná legrace! Pokud jste kuřák, tak už vůbec ne! Takže žádná cigaretka těsně před vchodem do práce. Taky byste se tam pak nemuseli vydrápat.

 

  1. Co na očích, to na mysli!

 

Stane se vám někdy, že si na začátku týdne řeknete, že půjdete dvakrát cvičit a v pátek zjistíte, že jste nikde nebyli? Je dokázáno, že pokud budete mít kolem sebe nějaké podněty, v našem případě trenýrky, kecky a tričko, tak se donutíte jít cvičit častěji.

 

Tip: Vyhraďte si doma jednu židli, kterou budete mít každý den na očích a vystavte si na ni věci na cvičení. Nedá vám to a do posilky přeci jen vyrazíte!

 

  1. Změňte myšlení!

 

Člověk se odjakživa snaží dělat vše s co nejmenším úsilím, a šetřit tak energii. Přemýšlí o každém zbytečném kroku a pohybech, které nejsou nutné. Ale pokud například místo posílání e-mailu kolegovi do vedlejší kanceláře za ním zajdete, nejen, že se odreagujete, ale i protáhnete svoje tělo a budete se cítit lépe. Nebo pokud jdete na nákup, nehledejte nejbližší parkovací místo, prostě nechte auto, co nejdál a hezky se projděte.

 

Tip: Pokud jezdíte do práce tramvají, autobusem nebo metrem, zkuste vystoupit o stanici dříve a zbytek dojít. To samé udělejte i na cestě zpět. Tento způsob je mnohem efektivnější, než když budete chodit jednou týdně na hodinu do posilovny.

 

  1. Pořiďte si psa a choďte s ním ven!

 

Jste ti, co přijdou z práce, lehnou na sedačku a už je nic neprobere? Pak právě pro vás je pes nejvhodnějším přítelem. Bude štěkat, bude vás tahat za nohavici a nosit vám boty do té doby, dokud nevstanete a nepůjdete s ním alespoň na půl hodinky ven.

 

Najděte si park nebo místo, kde se budete cítit dobře a kam budete moci chodit pravidelně. Pes bude nadšený a vy konečně vytáhnete paty z domu.

 

  1. Choďte, když telefonujete!

 

V dnešní době mobilních telefonů již žádný problém. Vždyť je to tak jednoduché, pokud vám zazvoní telefon, prostě vstaňte a choďte, ať už po kanceláři nebo po domě. Ani nebudete vědět jak, ale nachodíte spoustu km.

 

  1. Změňte společenský život!

 

Pokud se jednoho dne zastavíte, kouknete na sebe a zjistíte, že jste přibral(a) 10kg, pravděpodobně to budete svádět na to, že moc pracujete, na nic jiného nemáte čas a proto tloustnete.

 

Tip: Vyrazte častěji na výlety s dětmi, jděte si s partou kamarádů zatancovat, hrajte tenis, choďte do parku, prostě se bavte pohybem a ne televizí.

 

  1. Uklízejte!

 

Možná to nezní zrovna lákavě, ale jistě sami víte, jaké to je. Nejprve utřete prach, pak musíte do sklepa pro vysavač, pak ho tam zase nesete. Pak je třeba vyprat, takže zase do sklepa s prádlem, pak pro něj, pověsit ho a pořád dokola. To se s kruhovým tréninkem vůbec nedá srovnat. nebo vlastně dá, že? I běžný pracovní den se dá naplnit spoustou pohybu. Záleží jen na vás! Ale určitě se budete cítit lépe, hlavně po tom luxování.

Související články

Odpovědi