Vylepšení proteinových shaků, které si zamilujete

Než se vyřítíte k ledničce, abyste smíchali vše, co vám přijde pod ruku, pojďme si nejdřív říct, jaké jsou základní principy, které je potřeba brát v úvahu. Nejenže chcete vytvořit ten nejlépe chutnající nápoj, ale nejefektivnější proteinový nápoj pro své potřeby. To je důležité si uvědomit.

 

Takže jaké ingredience zvolit do svého nápoje? Zkuste následující tipy:

 

Pokuste se, aby co nejvíce ingrediencí bylo přírodních. Dobrým příkladem může být přírodní burákové máslo místo obvyklého. Přírodní verze má lepší obsah proteinů a také přírodní tuky, které jsou pro vaši dietu důležité.

 

Kdykoliv je to možné, mělo by se použít čerstvé ovoce. Ovoce obsahuje sacharidy, které vás podrží po celý den. Složité cukry v ovoci jsou důležité pro jakoukoliv dietu (na rozdíl od jednoduchých cukrů v cukrovinkách nebo limonádě apod.).

 

Dbejte na to, aby přísady zvedly obsah proteinů vašeho nápoje. Například můžete do mixéru vhodit hrst oříšků a získat tak trochu proteinu navíc, aniž by nápoj „ztloustl“. Můžete přidat pár bílků (pokud vám vadí syrový bílek, je možné koupit zpracovaný bílek v supermarketu). Vždycky můžete jednoduše odebrat speciální naběračkou syrovátkový koncentrát.

 

Ujistěte se, že máte dost tekutin. Když se necháte poněkud unést, zjistíte, že váš nápoj je snadnější jíst lžící než pít ze sklenice. Když začnete tvořit své nápoje, je dobré přidat sem tam nějaké tekutiny (vodu, nízkotučné mléko, ovocné džusy apod.), abyste dosáhli požadované konzistence.

 

Prozkoumejte nutriční informace u každé ingredience a berte v úvahu, jaké mohou mít dopad na vaši životosprávu. Například když si vyberete nízkotučné mléko, nepřiberete na váze.

 

Vždy myslete na své cíle a podle toho vytvářejte svůj nápoj. Pokud se snažíte zbavit tuku, přeskočíte takové druhy přísad, které mají příliš mnoho sacharidů a tuků, a naopak se pokusíte zvýšit obsah proteinu.

 

Berte v potaz, jak vytvořit unikátní vůni či příchuť. Můžete vyzkoušet skořici, vanilku, kokosové mléko apod. Jakmile se do toho dostanete, zjistíte, že možnosti jsou nekonečné.

 

Jak si vytvořit vlastní proteinový nápoj.

 

Vždy do mixéru přidávejte svou zvolenou tekutinu, takže vše ostatní, co přidáte poté, půjde dobře rozmixovat. Přidejte proteinový koncentrát a dejte mixér na rychlý, maximální výkon. Nyní je možné přidat zbytek ingrediencí a umixovat do správné konzistence.

 

Pokud chcete štíhlejší a silnější tělo, je čas podívat se po dobrém cvičení na snížení váhy a ke svým chutným proteinovým nápojům přidat nějaké to cvičení.

Související články

Odpovědi